Senatoriai prieš Amerikos muzikos sąžiningumo įstatymą

Nuo radijo aušros Jungtinės Valstijos buvo ir tebėra vienintelė didžioji šalis pasaulyje, kurioje antžeminis radijas nemoka honorarų atlikėjams ar muzikos įrašų autorių teisių turėtojams už grojamas dainas – tokią situaciją daugiausia lėmė galingo radijo lobistų įtaka. Kongrese. Nors daugiau nei 8 300 AM ir FM stočių visoje šalyje moka honorarus dainų autoriams ir leidėjams, jos niekada nemokėjo atlikėjams ar autorių teisių turėtojams, nors moka srautinio perdavimo paslaugos ir palydovinis radijas.

Ketvirtadienio rytą senatoriai Alexas Padilla (D-Kalifornija) ir Marsha Blackburn (R-Tenn.) pristatė dvišalį Amerikos muzikos teisių įstatymą, kuriuo siekiama ištaisyti šią situaciją „užtikrinant[ing] atlikėjai ir muzikos kūrėjai gauna teisingą atlygį už jų dainų naudojimą AM/FM radijuje. Šis teisės aktas leis įmonių radijo transliuotojams sparčiau naudotis visomis kitomis muzikos transliavimo platformomis, kurios jau moka atlikėjams už jų muziką.

Įstatymo projektas buvo pateiktas Atstovų Rūmuose praėjusiais metais ir toliau svarstomas komitetuose.

Pranešimas tęsiamas: „Šis teisės aktas turės teigiamos įtakos atlikėjams ir muzikos pramonei apskritai:

  • Reikalaujama, kad antžeminio radijo transliuotojai mokėtų honorarus Amerikos muzikos kūrėjams, kai jie leidžia savo dainas.
  • Apsaugokite mažas ir vietines stotis, kurioms taikomos išimtys, ypač tas, kurių metinės pajamos nesiekia 1,5 mln. USD ir kurių patronuojančių įmonių bendros metinės pajamos nesiekia 10 mln. USD, leisdamos joms leisti neribotą muziką už mažiau nei 500 USD per metus.
  • Sukurkite sąžiningą pasaulinę rinką, kuri užtikrintų, kad užsienio šalys mokėtų Amerikos atlikėjams už jų dainų naudojimą užsienyje.

Amerikos muzikos sąžiningumo įstatymą remia AFL-CIO, Amerikos nepriklausomos muzikos asociacija (A2IM), Amerikos muzikantų federacija, įrašų akademija, Amerikos įrašų pramonės asociacija (RIAA), SAG-AFTRA ir SoundExchange.

Senatorius Padilla sakė: „Per ilgai mūsų įstatymai neteisėtai neleido atlikėjams gauti teisingą kompensaciją už sunkų darbą ir talentą AM/FM transliacijose. Kalifornijos menininkai atliko svarbų vaidmenį praturtindami ir įvairindami mūsų šalies muzikos sceną. Štai kodėl taip svarbu priimti Amerikos muzikos sąžiningumo įstatymą. Atėjo laikas su savo muzikos atlikėjais elgtis oriai ir taip, kaip jie nusipelnė už muziką, kurią jie kuria ir kuria kiekvieną dieną.

Senatorius Blackburn pridūrė: “Nuo Beale Street iki Music Row iki Rytų Tenesio kalvų, savanorių valstijos dainų autoriai neabejotinai padarė savo ženklą. Tačiau nors transliuotojai reikalauja kompensacijos už jų sukurtą ir platinamą turinį, jie netaiko šio požiūrio dainų autoriams, menininkai ir muzikantai, kurių muziką jie groja per radiją nemokėdami honorarų. Tenesio kūrėjai nusipelno gauti kompensaciją už savo darbą. Šis teisės aktas užtikrins, kad jiems būtų mokama sąžiningai ir jie galės išlaikyti didžiausius hitus.”

Įstatymo projektas bent iš dalies yra atsakas į Vietos radijo laisvės įstatymą, kurį praėjusiais metais pristatė Steve’as Womackas (R-AR) ir Kathy Castor (D-FL), kuriam pritaria Nacionalinė transliuotojų asociacija. Šiuo įstatymu siekiama, kad antžeminis radijas būtų neapmokestinamas, ir sakoma, kad Kongresas neturėtų taikyti jokių naujų honorarų už atlikimą ar kitų mokesčių, kurie galėtų sukelti finansinių sunkumų vietinėms radijo stotims.

Nors antžeminis radijas vis dar yra galinga jėga, ne paslaptis, kad antžeminis radijas greitai praranda srautinio perdavimo paslaugų, palydovinio radijo, podcast’ų ir kitų transliuotojų auditoriją, o srautinio perdavimo paslaugoms tapus plačiai prieinamomis automobiliuose, tikėtina, kad šis mažėjimas smarkiai paspartės. Radijo laisvės įstatymo čempionai naudoja šią grėsmę kaip argumentą radijui ir toliau nemokėti jokių honorarų menininkams ir autorių teisių turėtojams.

Leave a Comment