Kinija vengia JAV branduolinių technologijų – pranešime teigiama, kad ji turėtų griežčiau kovoti su grėsme

„Strider Technologies“ išleido išsamią Kinijos pastangų įsigyti amerikietiškų technologijų apžvalgą, kad būtų sustiprinti pačios Kinijos interesai. Apžvalga „Los Alamos klubas, kaip Kinijos Liaudies Respublika įdarbino pirmaujančius mokslininkus iš Los Alamos nacionalinės laboratorijos savo karinėms programoms tobulinti“ yra gilus pasinerimas į tai, kaip Kinijos pastangos buvo sutelktos į branduolines paslaptis.

FSO privalomas skaitymas

Svarbiausias dalykas, šio rašytojo požiūriu, yra tai, kad ataskaitą turėtų perskaityti kiekvienas objekto saugumo pareigūnas (FSO) ir tie, kurie turi prieigą prie įslaptintos informacijos gynybos ar žvalgybos tarnybų darbe, nes joje aprašoma, kas atrodo iš pirmo žvilgsnio. . gerybinės Kinijos pastangos. Tačiau iš tikrųjų Kinija turi sistemines, gerai organizuotas pastangas, nukreiptas į JAV išradingumo ir praktinės patirties įgijimą, leidžiančią Kinijai sutaupyti mokslinių tyrimų ir plėtros sąnaudas ir praleisti savo pastangas moksliniams tyrimams aplenkti priešininkus ar galimus priešininkus.

Nuo tada, kai Kinijos mokslų akademija sukūrė Kinijos „863 programą“ (1986 m. kovo mėn.), Kinija turėjo sistemingą programą, skirtą pažangioms dominančioms technologijoms įsigyti, ir taikė visos agentūros metodą, kad gautų šią norimą informaciją. Programos svyruoja nuo visiškai slaptų, kai šaltinius oficialiai įdarbina Valstybės saugumo ministerija arba Liaudies išlaisvinimo armija, kad galėtų teikti pageidaujamą technologiją (žr. MSS nukreipimą į „General Electric“ ir MSS pareigūno nuteisimą už ekonominį šnipinėjimą) iki vieno iš jų sukūrimo. komercinių susitarimų tarp asmenų, turinčių praktinę patirtį, ir Kinijos subjektų, dažniausiai naudojama transporto priemonė su akademinės bendruomenės nariais.

Be to, reikėtų atmesti seną požiūrį, kad Kinija taikosi tik į Kinijos diasporos narius. Nors Strider ataskaitoje nurodomi 162 Kinijos mokslininkai, dirbę Los Alamose ir grįžę į Kiniją remti daugybę Kinijos vietinių tyrimų ir plėtros programų, tarp jų daugelis dalyvavo Kinijos tūkstančio talentų programoje. Kinijos pastangos neapsiriboja etniniais kinais ar Kinijos piliečiais (žr. toliau).

Kinija taikosi į tuos, kurie turi prieigą prie Kiniją dominančios informacijos. Tada Kinija nusprendžia, kas yra taikinys.

Jūs negalite to atsisakyti. Tačiau turėtumėte būti pasirengę, jei turite galimybę reaguoti į nepageidaujamą, neprašytą požiūrį, kuriuo prašoma pasidalinti savo žiniomis su Kinija.

Nebūtinai šnipinėjimas

FTB dažnai laikėsi nuomonės, kad Kinijos pastangos įsigyti amerikietiškų technologijų prilygo šnipinėjimui. Bėgant metams FTB direktorius Christopheris Wray’us ne kartą minėjo, kad Kinijos intelektinės nuosavybės vagystė yra didžiausia kontržvalgybos grėsmė, su kuria šiandien susiduria Jungtinės Valstijos. Vis dėlto, kaip parodys bet kokia kontržvalgybos druska, daug sunkiau įrodyti šnipinėjimą iki apkaltinamojo nuosprendžio, nei žinoti, kad vyksta šnipinėjimas ar neteisėtas informacijos gavimas, ir neutralizuoti šias pastangas.

Tūkstančio talentų programoje, kaip pabrėžta ataskaitoje ir ankstesniuose straipsniuose, daugelis (bet ne visi) dalyvių iš tikrųjų dubliavosi, gaudami finansavimą moksliniams tyrimams, ir tie, kurie nebuvo deklaruoti JAV finansavimo subjektui (pvz., Departamentui). Energija), kad jie taip pat palaikė ryšius su Kinijos subjektais, dažnai pažeidė taisykles savo neveikimo nuodėmėmis.

FTB didmeninės prekybos strategija pagal „Kinijos iniciatyvą“ paskatino daugelį kaltinti agentūrą ksenofobiškumu, kaip nurodyta 2021 m. rugsėjį generaliniam prokurorui Garland išsiųstame laiške, kurį pasirašė 177 Stenfordo profesoriai ir kuriame sakoma: „Kinijos iniciatyva labai nukrypo nuo jos tariama misija: tai kenkia Amerikos mokslinių tyrimų ir technologijų konkurencingumui ir skatina išankstinį nusistatymą, kuris savo ruožtu kelia susirūpinimą dėl rasinio profiliavimo.

Ne tik branduolinės technologijos

Skaitydami šį pranešimą skaitytojai turėtų būti įspėti, kad Kinijos talentų įgijimo strategija, kuri daug kartų buvo aptarta „Clease Jobs“, neapsiriboja Energetikos departamentu ir Los Alamos nacionalinės laboratorijos branduoline programa. Iš tiesų, programa „Tūkstantis talentų“ buvo skirta kitoms JAV vyriausybės ir akademinės bendruomenės dalims, įtraukiant kitus DOE subjektus, Nacionalinius sveikatos institutus, Nacionalinę aeronautikos ir kosmoso administraciją, Harvardą, Ohajo valstiją, Emory, Duke, Stanfordą ir daugelį kitų. įrenginiai.

Striderio raginimas veikti

Paklausėme „Strider“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Grego Levesque’o, kodėl dėmesys skiriamas Los Alamosui, ir jis pasidalijo: „Mes sutelkėme dėmesį į Los Alamosą, nes tai yra Amerikos laboratorijų sistemos brangakmenis ir labai svarbus mūsų nacionaliniam saugumui. Taktika, kurią užsienio vyriausybės Naudojimas informacijai gauti, o mūsų technologijos vystėsi nuo praėjusių dešimtmečių, o mūsų kontržvalgybos pastangos turi prisitaikyti. Ataskaitos išvadose kyla klausimas, jei tai vyksta Los Alamose, kas vyksta kitose laboratorijose?

Esmė, kaip nurodyta šioje ataskaitoje ir Levesque komentare, yra ta, kad Kinija vengia JAV nuo savo intelektinės nuosavybės. Strideris savo ataskaitos išvadoje pažymi, kad „vyriausybės finansuojamos laboratorijos, tyrimų institucijos ir privati ​​pramonė gali nuveikti daugiau, kad nustatytų galimą kontržvalgybos ir intelektinės nuosavybės vagystės riziką, kurią kelia asmenys, kurių talentą Kinija siekia išnaudoti savo lenktynėse dėl mokslo ir technologijų dominavimo. Be to, panašiai mąstančioms tautoms būtina skubi nacionalinio saugumo sąlyga, kad jos dirbtų kartu, kad apsaugotų savo inovacijų centrus ir konkuruotų su Kinija, kad pritrauktų, išlaikytų ir apsaugotų geriausius talentus.

=======================

Papildoma literatūra

Daugiau informacijos apie „Tūkstančio talentų“ programą ir Kinijos pastangas įsigyti intelektinės nuosavybės:

2021 m. rugsėjo mėn. – ar DOJ Kinijos iniciatyva tikrai nustato šnipinėjimo atvejus?

2021 m. sausio mėn. – NASA mokslininkas prisipažįsta esąs kaltas, atskleidė daugiau šnipinėjimo iš Kinijos tūkstančio talentų programos

2020 m. liepos mėn. – tūkstančiai talentingų Kinijos mokslininkų buvo suimti bėgdami

2020 m. gegužės mėn. – Kinijos 1000 talentų programa ir toliau kaupia Amerikos žinias

2019 m. vasario mėn. – FTB direktorius: Kinija naudoja Amerikos aukštąjį mokslą prieš JAV

Leave a Comment